tel. 444 30 20
fax. 444 28 08
al. Piastów 40 B
71-065 Szczecin
Wydział Filologiczny
A A

Oferta edukacyjna

DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT?

         Studentami Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota” są uczniowie szkół podstawowych (w wieku od 6 do 13 lat), od dwóch lat nowością są grupy językowe dla 5-latków. Zajęcia odbywają się w małych grupach wydzielonych zarówno pod względem wiekowym, jak również – z uwzględnieniem stopnia znajomości wybranych języków obcych. Grupy warsztatowe liczą nie więcej niż 15 osób, co zapewnia efektywną pracę podczas zajęć oraz kontrolę efektów nauczania każdego studenta.


PROPONOWANE GRUPY JĘZYKOWE

         W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota” na rok akademicki 2017/2018 są proponowane trzy grupy językowe:

1. grupa z językiem angielskim (rozszerzonym) i rosyjskim (podstawowym),

2. grupa z językiem niemieckim (rozszerzonym) i hiszpańskim (podstawowym),

3. grupa z językiem włoskim (rozszerzonym) i japońskim (podstawowym).


OFEROWANE ZAJĘCIA DODATKOWE


         Zajęcia prowadzone w ramach Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota” odbywają się w formie lektoratów języków obcych, wykładów tematycznych z dziedzin reprezentowanych przez wydział, zajęć praktycznych oraz warsztatów. Tematyka zajęć oraz stopień ich trudności są dostosowane do wieku dziecka, a język przekazu – zrozumiały dla młodych odbiorców. Nauczanie języków obcych prowadzą specjaliści z zakresu równoległej nauki kilku języków obcych, posługujący się najnowszymi metodami kształcenia językowego. Poznawaniu każdego języka towarzyszy blok tematyczny poświęcony historii i kulturze danego kraju.

    Ponadto każdemu studentowi zapewniamy uczestnictwo w np.:

- lektoracie języka migowego,
- warsztatach autoprezentacji,
- zajęciach z emisji głosu,
- warsztatach teatralnych,
- warsztatach filmowych,
- warsztatach dziennikarskich,
- warsztatach językowych i literackich,
- warsztatach artystycznych i plastycznych.

CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ

         Uczniowie nie są obciążani pracami domowymi – cały materiał jest realizowany podczas zajęć. W ramach projektu mali studenci mieli okazję zwiedzić redakcję Polskiego Radia Szczecin, zajrzeć za kulisy Teatru Lalek "Pleciuga" i Teatru Współczesnego, odwiedzić Kino Pionier oraz wybrać się na wystawę do Muzeum Narodowego, a także - spotkać się ze Szczecińską Ligą Superbohaterów! W bieżącym roku akademickim zwiedzimy szczecińską filharmonię oraz wyruszymy na wycieczkę w ramach projektu "Droga do lasu - zachodniopomorskie".
         Uczestnictwo w warsztatach i wykładach będzie stanowiło nieocenioną pomoc w odkrywaniu zdolności i talentów, co ułatwi dzieciom podjęcie decyzji o wyborze profilu kształcenia na dalszych etapach edukacji. Mali studenci będą również mieli niepowtarzalną możliwość poznawania środowiska akademickiego.

Wyszukiwarka

Odwiedź nas: